activEK – Centrum Zdrowego Człowieka

Aktualności

Zumbini®

CENA: Zajęcia w cenie 40 zł.

Obowiązuje płatność z góry za 10 zajęć (400 zł) na konto 22 1090 2590 0000 0001 2403 8448.
 
ZGŁOSZENIA: pod nr 501546150, Messenger lub na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
W sytuacji zebrania się grupy wcześniej, niż przewidywana data rozpoczęcia zajęć jest możliwość uruchomienia Zumbini wcześniej. Minimalna liczba osób biorących udział w zajęciach - 8 opiekunów z 8 dzieci.
 
 
Czym jest program ZUMBINI?
Zumbini® to zajęcia, które skupiają się na podróży dziecka w świat muzyki, ruchu oraz tańca. Naturalna odpowiedź na muzykę angażuje w zajęcia zarówno rodzica, jak i smyka. Zajęcia skłaniają do odczucia siły muzyki i tego jak mocno wpływa ona na nas – stymuluje proces uczenia się, inspiruje do ruchu i tańca, a także wzmacnia więź pomiędzy dzieckiem i rodzicem. Niezwykle ważna jest nieodłączna wartość uczenia się muzyki i ruchu dla samego siebie, dlatego cieszymy się z każdej formy uczestnictwa w spotkaniu, w tym samej obecności, obserwacji z zachwytem, prymitywnej produkcji dźwięku / ruchu, pełnego zaangażowania w zajęcia.

Czym są zajęcia Zumbini®?

- 40-minutowa zabawa muzyką i ruchem, która jest stworzona specjalnie dla dzieci w odpowiednim zakresie wiekowym.

- Zajęcia dla dzieci w wieku 0-4 lat z opiekunem.

- Ruch / taniec, granie na instrumentach oraz śpiewanie.

- Kontakt z muzyką oraz wszystkie korzyści z tym związane.

- Zajęcia prowadzone są częściowo w języku polskim, częściowo angielskim (większość piosenek w języku angielskim, pozostała część zajęć po polsku ) – dzięki osłuchaniu się z językiem obcym, dziecko może w przyszłości łatwiej go przyswajać.

-Tworzenie więzi pomiędzy wszystkimi uczestnikami: dziecko-opiekun, dziecko-dziecko, opiekun-opiekun. Wszystko to dzieje się dzięki obecności w przyjemnym, muzycznym środowisku.

- Wiele oryginalnych piosenek, stworzonych przez Zumba® Fitness, specjalnie dla tego rodzaju zajęć.

- Skupiają się na energii i zabawie oraz sprzyjają naturalnemu rozwojowi kognitywnych, społecznych, emocjonalnych oraz fizycznych umiejętności.

Dlaczego opiekun bierze czynny udział w zajęciach?

Zadaniem opiekuna nie jest przyprowadzenie dziecka na zajęcia oraz odczekanie 45 minut na korytarzu. On również aktywnie bierze w nich udział, ponieważ to rodzic jest największym autorytetem dla dziecka! Powinien być gotowy, aby uczestniczyć w zajęciach poprzez ruch, taniec, śpiew oraz zabawę ze swoim dzieckiem. Dziecko wtedy chętniej będzie brało udział w zabawie.

Jak muzyka oraz ruch wpływają na rozwój dziecka?

ROZWÓJ SPOŁECZNY / EMOCJONALNY – poprzez uczestnictwo w zajęciach dzieci czują się częścią grupy. Różne rodzaje muzyki wywołują różne emocje oraz działania u smyków, a dokładniej – żywa muzyka pobudza dzieci, podnosi i sprawia, że mają ochotę wstać i się poruszać, natomiast cicha, kojąca muzyka uspokaja je i relaksuje. Muzyka pomaga wyrażać różne emocje, a także rozwijać umiejętności społeczne podczas zabawy związanej z muzyką i dźwiękiem.

ROZWÓJ FIZYCZNY – dzieci pracują nad rozwojem motoryki. Odkrywają, że ich ciała mogą poruszać się na wiele sposobów. Dzięki zadaniom ruchowym mogą poprawiać koordynację, równowagę oraz działanie dużych grup mięśniowych. Wzmacnianie mniejszych mięśni odbywa się natomiast podczas gry na instrumentach.

ROZWÓJ UMYSŁOWY – dzieci używają logiki oraz rozumowania podczas wykonywania różnych zadań na zajęciach. Muszą wyobrazić sobie wiatr, który sprawia że chusta powiewa, czy też zastanowić się, który instrument wyda dźwięk podobny do grzmotu. Uczą się pojęć liczbowych oraz rytmu poprzez klaskanie dłońmi lub tupanie stopami. Powinny także ćwiczyć zdolność myślenia symbolami – pokazać jak chodzi słoń, czy też jak skacze żaba.

Dlaczego w zajęciach biorą udział dzieci w różnym wieku (0-4)

Mieszane grupy wiekowe odzwierciedlają prawidłową strukturę rodziny, czy społeczności. Starsze dzieci, często są wzorem do naśladowania dla młodszych, co wpływa pozytywnie na ich rozwój. Z kolei dzieci młodsze są doskonałym źródłem obserwacji i interakcji dla dzieci starszych, co uczy kształtowania relacji międzyludzkich.

Pozwólmy dzieciom rozwijać się i być sobą!

Uczenie odbywa się poprzez wykonywanie określonych czynności. Dzięki muzyce oraz przyjaznej atmosferze na zajęciach, dzieci chętnie uczestniczą w nich aktywnie, przez co efektywnie się uczą nowych ruchów, wyrażania siebie i swoich emocji. Staramy się stworzyć środowisko, w którym dzieci:

czują się bezpiecznie oraz mogą bez przeszkód je odkrywać,

otrzymują różnie intrygujące zadania, które stanowią wyzwanie, ale jednocześnie są dla nich osiągalne i elastyczne,

mają wiele okazji do ćwiczeń, wiedząc, że powtarzanie sprzyja sukcesowi,- czują się doceniane na wszystkich poziomach uczestnictwa.

PROGRAM PODZIELONY JEST NA 4 CZEŚCI W CIĄGU ROKU: zimowa, wiosenna, letnia i jesienna. Każda opowiada zupełnie inną historię, z inną muzyką i ciekawostkami. 

Nie jesteśmy biernymi słuchaczami. Tworzymy muzykę i wystukujemy jej rytm!

KONTYNUACJA ZABAWY I NAUKI W DOMU

Oczywiście zajęcia ZUMBINI są zabawne i przychodzenie wspólne na zajęcia z grupą raz w tygodniu są nieodłączną częścią tego programu. Ale co się dzieje w kolejne sześć dni w tygodniu? To jest czas kiedy muzyka na płytach i książeczka z tekstami - oraz ty i opiekun – zaczynacie zabawę. Na początku sesji otrzymacie tą książkę i dwie kopie płyty CD ze wszystkimi piosenkami z sesji. Jedną płytę możesz zostawić w samochodzie a drugą w domu, lub w domu u babci. Włączaj muzykę podczas posiłków, zabawy, drzemki – kiedy tylko chcesz! Możesz czytać teksty na głos, oglądać obrazki, szukać słów do każdej piosenki, oraz wymyślać jak chcesz się bawić z dzieckiem w domu przy użyciu piosenek.

Dzieci kochają i potrzebują powtórzeń. Z czasem jak zapoznają się bardziej z muzyką, staną się bardziej pewne siebie w tańczeniu i śpiewaniu po swojemu w ciągu dnia! Stwórz swój styl życia z muzyką poprzez uczynienie jej częścią twojej codziennej rutyny. Dzieci potrzebują wzorców, podczas gdy nauczyciel jest ważny, zgadnij kto jest dla nich najważniejszym wzorcem? Ty! Jednym z wskaźników sukcesu w klasie jest wypracowanie muzycznej pasji poza nią. Aktywny czas w domu jest fundamentalnym celem programu ZUMBINI.

logosactivek.png

Oferta

opinie-trojmiasto-png.png

Kontakt

activEK – Centrum Zdrowego Człowieka
81-584 Gdynia - Mały Kack
ul. Olgierda 125a/2 (I  piętro)

tel. kom. +48 501 546 150
e-mail: ek@acivek.pl

Fizjoterapia uroginekologiczna
tel. +48 506 134 266

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Copyright © 2024 ACTIVEK – CENTRUM ZDROWEGO CZŁOWIEKA.