Terapia ruchowa

Aqua aerobic i nauka pływania

TERAPIA RUCHOWA

Aqua aerobic to aktywność fizyczna stanowiąca formę czynnego wypoczynku. Znakomicie wpływa na poprawę kondycji i modelowanie sylwetki, a przy tym, jest bardzo przyjemny!

Jego zadaniem jest m.in. odprężenie po pracy, regeneracja sił, utrzymanie sprawności fizycznej oraz dobrego stanu zdrowia. Powoduje m.in. wzrost tolerancji na wysiłek fizyczny oraz zwiększenie siły mięśniowej stabilizującej stawy. Jest jednym z czynników przyczyniających się do zapobiegania chorobom cywilizacyjnym.
Zalecany jest m.in. przy profilaktyce, leczeniu i rehabilitacji chorób układu krążenia i narządu ruchu oraz walce z otyłością. Żeby uczestniczyć w takich zajęciach wcale nie trzeba umieć pływać. Jest to fantastyczna forma przyzwyczajenia się do wody i pozbycia się lęku, jeśli dopiero planujemy naukę pływania.

Zajęcia przebiegają w rytm muzyki, która nadaje odpowiednie tempo oraz dodatkowo mobilizuje do wykonywania wysiłku. Ćwiczenia są wykonywane w grupie, co jest dodatkowym elementem motywującym, by wykrzesać z siebie więcej energii niż przy pływaniu. Zajęcia prowadzone są z przyborami np. makaronami, dyskami, hantlami. Są też pasy wypornościowe, dzięki którym możemy ćwiczyć nie dotykając dna basenu. Zapewniają one komfort przebywania nawet na głębokiej wodzie osobom nieumiejącym pływać. Wyjątkowe właściwości wody, która zmniejsza wagę zanurzonego ciała ludzkiego o ok. 90% sprawiają, że jest to trening bezpieczny i efektywny, nie powoduje obciążenia stawów osoby ćwiczącej więc jest dostępny dla wszystkich.

Oprócz zajęć aqua aerobiku oferuję również naukę i doskonalenie pływania. Zajęcia są dostosowane do wieku, sprawności psychomotorycznej i posiadanych umiejętności. W sprawie ustalenia terminu, miejsca i ceny  indywidualnej lekcji pływania proszę o kontakt telefoniczny.
Aqua aerobic to aktywność fizyczna stanowiąca formę czynnego wypoczynku. Znakomicie wpływa na poprawę kondycji i modelowanie sylwetki, a przy tym, jest bardzo przyjemny!

Miejsce: Pływalnia kryta w Sopocie, ul. Haffnera 57
Termin: każdy czwartek, godz. 19.00
Czas zajęć: 40min
Instruktor: Ewa Kucharska
Zapisy: tel. 501 546 150, e-mail: ek@activek.pl

REGULAMIN ZAJĘĆ AQUA AEROBIKU
 1. Każdy uczestnik zajęć zobowiązany jest do zapoznania się z regulaminem przed pierwszymi zajęciami i przestrzegania regulaminu.
 2. W zajęciach może uczestniczyć osoba, która posiada ważny karnet lub wniesie jednorazową opłatę.
 3. Osoba uczestnicząca w zajęciach oświadcza, że nie ma przeciwwskazań medycznych do wykonywania ćwiczeń fizycznych oraz że bierze udział w zajęciach na własną odpowiedzialność.
 4. Osoba posiadająca problemy zdrowotne i kontuzje zobowiązana jest do poinformowania o tym prowadzącego przed rozpoczęciem zajęć. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uaktywnienie się bądź zaostrzenie chorób na które cierpią uczestnicy. Ryzyko związane z powstaniem urazów ponosi wyłącznie uczestnik zajęć.
 5. W przypadku nagłego pogorszenia samopoczucia lub pojawienia się niepokojących objawów ćwiczący zobowiązany jest poinformować o tym fakcie instruktora.
 6. Karnet na zajęcia ważny jest 1 miesiąc kalendarzowy. Uczestnik zobowiązany jest kupić karnet na pierwszych zajęciach w danym miesiącu i wykorzystać go do końca miesiąca.
 7. Wykupiony karnet gwarantuje miejsce w grupie.
 8. Karnet można odstąpić innej osobie w przypadku nieobecności lub choroby.
 9. Prowadzący nie może zwrócić pieniędzy za niewykorzystany karnet. Jedynie w uzasadnionych przypadkach może go przedłużyć (choroba, zabieg, nieczynny obiekt), o ile nieobecność była zgłaszana wcześniej. 
 10. Nieobecności należy zgłaszać prowadzącemu do godz.12.00 w dniu zajęć wysyłając sms na tel. 501546150. 
 11. W przypadku braku w/w zgłoszenia, osoba traci 1 wejście z karnetu.
 12. W przypadku zgłoszonej 1 nieobecności można ją przenieść na kolejny miesiąc, o ile karnet jest ważny, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z właścicielem firmy, osobiście lub telefonicznie przez sms podając swoje dane.
 13. Karnet na nowy miesiąc należy wykupić na ostatnich opłaconych zajęciach. Nie dokonanie opłaty jest jednoznaczne z rezygnacją z zajęć. 
 14. Wejście jednorazowe można wykupić przed zajęciami, o ile jest wolne
 15. Zakup karnetu lub pojedynczego wejścia jest równoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu.
 16. W czasie zajęć nie należy rozmawiać, pić wody. Należy zachowywać się tak by nie zakłócać ćwiczeń innych.
 17. ActivEK - Centrum Zdrowego Człowieka nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe z nieprzestrzegania niniejszego regulaminu.
 18. W sprawach nie ujętych regulaminem obowiązują przepisy Kodeksu Cywilnego.

NAUKA PŁYWANIA

Oprócz zajęć aqua aerobiku oferujemy również naukę i doskonalenie pływania

W sprawie ustalenia terminu, miejsca i ceny indywidualnej lekcji pływania proszę o kontakt telefoniczny pod numerem +48 501 546 150
activek_nauka-plywania.jpg

Film z naszym udziałem o AQUA AEROBIC

Zapraszam do przeczytania i obejrzenia materiału przygotowanego przez portal trojmiasto.pl.
Oczywiście materiał przygotowany w oparciu o nasze doświadczenie.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Copyright © 2018 ACTIVEK – CENTRUM ZDROWEGO CZŁOWIEKA.