activEK – Centrum Zdrowego Człowieka

Blog

Zwykła cytryna zdrowia i urody doda

Świetnym i bardzo zdrowym sposobem na urozmaicenie smaku zwykłej wody mineralnej jest dodanie do niej soku z cytryny. Płyną z tego same korzyści, o których warto wiedzieć. Pierwszą szklankę ciepłej wody z cytryną powinniśmy wypić już rano, zaraz po wstaniu z łóżka. Będzie to na pewno korzystne dla naszego układu trawiennego ze względu na zawartość kwasu cytrynowego. Poza tym oczyścimy się z toksyn, czyli wrogów naszego dobrego wyglądu.

Witamina C zawarta w cytrynie jest silnym przeciwutleniaczem. Już kilkudniowa kuracja taką mieszanką spowoduje, że skóra twarzy stanie się bardziej promienna. Poza tym chroni nasz organizm przed wieloma niekorzystnymi czynnikami, w tym przed infekcjami. Wspomaga trawienie dzięki czemu, pijąc szczególnie ciepłą wodę z cytryną zwalcza zgagę, nudności, zaparcia, pomaga też w pozbyciu się uczucia ?wzdętego brzucha”. Działa oczyszczająco na wątrobę wspomagając jej pracę, stymulując ją do zwiększonej produkcji żółci. Poprawia odporność. Cytryna jest bogata w wiele ważnych składników odżywczych – zawiera witaminy B, ryboflawinę oraz minerały: wapń, fosfor, magnez. Sok z cytryny z wodą wpływa korzystnie na stan naszych dziąseł, a właściwe całej jamy ustnej pomagając odświeżyć oddech.

Badania naukowe udowodniły, że nawet niewielka ilość cytryny może pomóc obniżyć wchłanianie cukrów z pożywienia,  ze względu na dużą zawartość kwasu cytrynowego. Dba o prawidłowe ciśnienie krwi, a to dzięki zawartości potasu, ważnego dla regulacji rytmu serca i dobrej kondycji naczyń krwionośnych. Poza tym cytryna równoważy pH, zmniejsza zmarszczki i przebarwienia, łagodzi ból zęba, problemy z oddychaniem, obniża gorączkę i oczyszcza krew. Tak niewiele trzeba żeby ożywić i odświeżyć nasz organizm.

logosactivek.png

Oferta

opinie-trojmiasto-png.png

Kontakt

activEK – Centrum Zdrowego Człowieka
ul. Szyprów 4 (obok osiedla Nowe Orłowo)
81-561 Gdynia Orłowo

tel. kom. +48 501 546 150
e-mail: ek@acivek.pl

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Copyright © 2020 ACTIVEK – CENTRUM ZDROWEGO CZŁOWIEKA.