activEK – Centrum Zdrowego Człowieka

Blog

Jabłko czy gruszka? Kilka słów o typach budowy ciała

Tkanka tłuszczowa, najbardziej znienawidzona szczególnie przez kobiety. Odkłada się w tkance podskórnej oraz wewnątrz organizmu np. przy nerkach oraz innych narządach wewnętrznych. W zależności od płci i od typu budowy ciała tłuszcz rozkłada się w nieco innych partiach. U mężczyzn oraz w figurze typu jabłko znajduje się w głównej mierze w okolicach twarzy, karku, brzucha, klatki piersiowej. W przypadku kobiet lub budowie typu gruszka tłuszcz znajduje się głównie na udach, pośladkach, biodrach.

Różnice w rozmieszczeniu u kobiet i mężczyzn wynikają z różnic hormonalnych i udziału estrogenu czy testosteronu. U kobiet o wyższym poziomie męskich hormonów zauważa się figurę typu jabłko. Pomimo niechęci do tkanki tłuszczowej, na samą myśl o zbliżających się wakacjach i marzeniach o pięknej sylwetce pozbawionej tzw. boczków musimy pamiętać, że pełni ona w organizmie również szereg niezwykle istotnych funkcji m.in. magazynującą, energetyczną, metaboliczną oraz termoizolującą. Wszystko ma jednak swoje granice i jak większość rzeczy na tym świecie ona również ma swoje dobre i złe strony.  Nadmiar tkanki tłuszczowej prowadzi do powstania wielu niebezpiecznych i groźnych dla zdrowia i życia chorób. U ludzi jej zawartość waha się od 20% u mężczyzn do nawet 33% u kobiet.

logosactivek.png

Oferta

opinie-trojmiasto-png.png

Kontakt

activEK – Centrum Zdrowego Człowieka
ul. Szyprów 4 (obok osiedla Nowe Orłowo)
81-561 Gdynia Orłowo

tel. kom. +48 501 546 150
e-mail: ek@acivek.pl

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Copyright © 2022 ACTIVEK – CENTRUM ZDROWEGO CZŁOWIEKA.