activEK – Centrum Zdrowego Człowieka

Blog

Przestań karmić dziecko płatkami śniadaniowymi!

Płatki śniadaniowe, które są „wzbogacone” o syntetyczne imitacje witamin, takich jak cynk, niacyna (B3) i witaminę A może być szkodliwa dla dzieci, mówi nowy raport Environmental Working Group (EWG). Naukowcy twierdzą, że gotowe produkty śniadaniowe sprzedawane dzieciom zawierają nadmiar witamin syntetycznych, które mogą być szkodliwe dla najważniejszych organów i układu odpornościowego w dłuższej perspektywie.

Odkryli oni, że w płatkach przeznaczonych dla dzieci zostały zwiększone poziomy witaminy A, cynku i niacyny – lub wszystkich trzech.  Przekroczenie zalecanej dziennej ilości tych witamin dla dorosłych wynosi ponad 30 procent.

Syntetyczne witaminy mogą zakłócić prawidłowe wchłanianie składników odżywczych.

Zbyt dużo witamin syntetycznych, na przykład, może powodować uszkodzenia wątroby, zaburzenia układu szkieletowego, łuszczenie skóry i / lub wypadanie włosów. Zbyt wiele syntetycznego cynku może blokować wchłanianie biodostępnej miedzi, która jest konieczna do prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego.

Te same składniki odżywcze naturalnie występujące w żywności są zupełnie nieszkodliwe, oczywiście. Ale gdy są one produkowane w laboratorium i wstrzykiwane do przetworzonej żywności, która została pozbawiona naturalnych składników odżywczych – skutki mogą być bardzo różne.

„Producenci żywności często wzbogacają żywność dużą ilością witamin i minerałów, aby ich produkty wydawały się bardziej pożywne, dzięki temu będą sprzedawać się lepiej”, wyjaśnia raport EWG. Ocena jasno pokazuje, że witaminy syntetyczne są problemem. Ze względu na nieprawidłowy metabolizm witamin syntetycznych, te  mają tendencję do odkładania się w organizmie.

Unikajmy zatem przetworzonej żywności, pomyślmy zanim nasypiemy dziecku płatków do miski myśląc, że to samo zdrowie. Ponieważ dziś niestety większość produktów jest nasączana sztucznymi witaminami: cukierki, lizaki, ciasteczka, kakao, i można by tak jeszcze wymieniać, nasze dzieci są przewitaminizowane. A to może prowadzić do bardzo poważnych chorób, więc zamiast pomagać – szkodzimy.

Źródło:

http://www.fhfn.org/stop-feeding-your-children-cereal-for-breakfast-here-is-why/

logosactivek.png

Oferta

opinie-trojmiasto-png.png

Kontakt

activEK – Centrum Zdrowego Człowieka
ul. Szyprów 4 (obok osiedla Nowe Orłowo)
81-561 Gdynia Orłowo

tel. kom. +48 501 546 150
e-mail: ek@acivek.pl

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Copyright © 2022 ACTIVEK – CENTRUM ZDROWEGO CZŁOWIEKA.