activEK – Centrum Zdrowego Człowieka

Blog

Depresja to nie tylko zły nastrój.

Depresja to nie tylko zły nastrój, brak humoru czy „dołek” psychiczny. To choroba, która sprawia ogromne cierpienie wielu ludziom wokół nas, utrudniając normalne funkcjonowanie rodzinne, zawodowe i towarzyskie. W dzisiejszych czasach jesteśmy narażeni na wiele negatywnych czynników (zbyt wysokie oczekiwania społeczne, „wyścig szczurów”, niepewny rynek pracy, konflikty, życie „na kredyt”), które predysponują do wystąpienia objawów depresji. Zmęczenie, brak energii i chęci do życia sprawiają, że człowiek rezygnuje z wcześniejszych aktywności i odsuwa się od bliskich. To natomiast wywołuje poczucie winy. Nastrój robi się jeszcze gorszy, a energii i chęci do życia jest jeszcze mniej, niż było na początku. Do tego dochodzi niemożliwość odczuwania radości, problemy ze snem i apetytem, nierzadko myśli samobójcze. Sam opis brzmi przygnębiająco, ale na szczęście jest sposób na to, by pozbyć się depresji i wrócić do pełni życia. Podczas terapii uczymy się, jak przerwać błędne koło depresji i jak zatrzymać potok negatywnych myśli, kierując go na bardziej przyjazne bądź neutralne rejony. Planujemy czas, by na nowo wrócić do tego, co kiedyś sprawiało przyjemność, a wszystko w imię zasady, że życie ma sens tylko wtedy, kiedy istnieje relacja z różnorodnym i stabilnym źródłem pozytywnych wzmocnień. Rozmawiamy o trudnościach otwarcie, by je zrozumieć i spojrzeć na nie z innej perspektywy. Wytrwanie w terapii nie jest łatwe, jednak efekt wart jest systematycznej pracy. Tak jak sportowiec przez wiele miesięcy ciężko trenuje i przestrzega diety by na zawodach zdobyć złoty medal, tak w wyniku psychoterapii najbardziej pożądanym i najczęstszym efektem jest dobry nastrój i czerpanie przyjemności z życia – czyli to, do czego ma prawo i na co zasługuje każdy z nas.
Jeśli czujesz, że ogarnia cię smutek, czujesz niemoc, brak energii, a codzienne obowiązki zaczynają Cię przytłaczać - skorzystaj z szansy i udaj się na terapię! Zapraszam serdecznie do mojego gabinetu w activEK – Centrum Zdrowego Człowieka w Gdyni Orłowie.

Opracowanie: Mirosława Schweizer - psycholog, psychoterapeuta

 

logosactivek.png

Oferta

opinie-trojmiasto-png.png

Kontakt

activEK – Centrum Zdrowego Człowieka
81-584 Gdynia - Mały Kack
ul. Olgierda 125a/2 (I  piętro)

tel. kom. +48 501 546 150
e-mail: ek@acivek.pl

Fizjoterapia uroginekologiczna
tel. +48 506 134 266

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Copyright © 2024 ACTIVEK – CENTRUM ZDROWEGO CZŁOWIEKA.