activEK – Centrum Zdrowego Człowieka

Blog

Musisz to zobaczyć, czyli The Human Body Exhibition

Z racji mojego wykształcenia fascynacja ludzkim ciałem jest zrozumiała. Jakiś czas temu poszukując nowych informacji o funkcjonowaniu naszego organizmu trafiłam na 4- odcinkowy serial Anatomy for Beginners, w którym kontrowersyjny patomorfolog opowiadał o wynalezionej przez siebie metodzie plastynacji. Było to tak ciekawe, że nie mogłam sobie odmówić możliwości pójścia na The Human Body Exhibition. Wystawa może budzić kontrowersje ze względu na niejasne informacje dotyczące pochodzenia zwłok, ale nie na tym chciałabym się skupić.

The Human Body Exhibition ma charakter ściśle naukowy i tak powinna być traktowana. Jej zadaniem jest przedstawienie ludziom jak są zbudowani, jaki skomplikowany a zarazem piękny jest ludzki organizm. Dzięki zastosowaniu metody plastynacji, czyli preparacji polegającej na usunięciu z tkanek wody, tłuszczów nasycając je specjalnymi polimerami zatrzymano proces rozkładania się ciał zachowując ich kształt i kolor. Wszystko to możemy zobaczyć przechodząc kolejno z sali do sali zapoznając się stopniowo z układem kostnym, nerwowym, mięśniowym, krwionośnym, oddechowym, trawiennym i rozrodczym. Możliwe jest również zaobserwowanie patologii w każdym z tych układów np. guzy, nowotwory, wodogłowie.

Wystawa zachwyca poprzez piękne wyeksponowanie ludzkiego organizmu. Może być ona jednak nieodpowiednim miejscem dla osób nieprzygotowanym na widok ludzkiego ciała pozbawionego skóry z ukazującymi się w pełnej krasie narządami wewnętrznymi. Dla mnie nie było to nic dziwnego, ale sama widziałam osoby niezwiązane z naukami dotyczącymi ludzkiego ciała, które mdlały od nadmiaru wrażeń.
Mimo wszystko polecam odwiedzenie The Human Body Exhibition wszystkim ludziom ciekawym budowy ludzkiego organizmu, tym bardziej, że ze względu na duże zainteresowanie przedłużono jej ekspozycję w Gdańsku do końca września.

logosactivek.png

Oferta

opinie-trojmiasto-png.png

Kontakt

activEK – Centrum Zdrowego Człowieka
ul. Szyprów 4 (obok osiedla Nowe Orłowo)
81-561 Gdynia Orłowo

tel. kom. +48 501 546 150
e-mail: ek@acivek.pl

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Copyright © 2021 ACTIVEK – CENTRUM ZDROWEGO CZŁOWIEKA.