Terapia ruchowa

Nordic walking

TERAPIA RUCHOWA

Nordic walking to forma rekreacji polegająca na marszu ze specjalnymi kijami, w trakcie którego zaangażowanych jest aż 90% mięśni.

 

Dużą zaletą spaceru z kijkami jest brak przeciwwskazań do treningu. Bez obaw mogą uprawiać go osoby młodsze i starsze, kobiety i mężczyźni, kobiety w ciąży i osoby wymagające uaktywnienia aparatu ruchowego. Dobry trening techniki nordic walkingu pozwala usprawnić pracę  układu oddechowego i sercowo-naczyniowego, zwiększa pobór tlenu przeciętnie o 20-58 procent w zależności od intensywności marszu. Rozwija też wszystkie mięśnie kończyn dolnych, prostowników kończyn górnych, wzmacnia mięśnie tułowia, brzucha, ramion i barków. Poza tym zwiększa mobilność górnego odcinka kręgosłupa i łagodzi napięcia mięśniowe w okolicy barków. Niewielkie obciążenie stawów u osób ćwiczących nordic walking sprawia, że jest zalecany osobom otyłym.

Podczas godzinnego treningu utrzymywane jest tempo odpowiednie do spalania tkanki tłuszczowej, dzięki czemu spalimy od 400 do 500 kcal. Nie pogarsza także stanu obolałych stawów, zwłaszcza kolanowych. Kijki pomagają również w utrzymaniu lepszej postawy ciała, równowagi i stabilności podczas chodu w trudnym terenie. Dobrze jest rozpocząć uprawianie Nordic Walking pod okiem instruktora, który nauczy prawidłowej techniki marszu i pomoże dobrać odpowiednie kije.

 
activek_nordic_walking.jpg

Zapraszam na zajęcia wszystkie osoby chcące spalić zbędne kilogramy, pragnące zrelaksować się po ciężkim dniu, wzmocnić mięśnie, poprawić kondycję fizyczną i swoje zdrowie. Jednym słowem wszystkich, którzy chcą wyjść z domu i zrobić coś dla siebie.

logosactivek.png

Oferta

opinie-trojmiasto-png.png

Kontakt

activEK – Centrum Zdrowego Człowieka
81-584 Gdynia - Mały Kack
ul. Olgierda 125a/2 (I  piętro)

tel. kom. +48 501 546 150
e-mail: ek@acivek.pl

Fizjoterapia uroginekologiczna
tel. +48 506 134 266

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Copyright © 2024 ACTIVEK – CENTRUM ZDROWEGO CZŁOWIEKA.