Gimnastyka korekcyjna

Terapia wad postawy i skolioz

TERAPIA RUCHOWA

Gimnastyka korekcyjna. Terapia wad postawy i skolioz. Statystyki biją na alarm 80 – 90 % dzieci i młodzieży ma wady postawy!

W XXI wieku wady postawy u dzieci można dopisać do coraz dłuższej listy chorób cywilizacyjnych. Obecnie  dzieci coraz więcej czasu spędzają w pozycji siedzącej, najpierw w szkole, a potem przed telewizorem lub komputerem.

Przyczyną wad postawy jest głównie mała aktywność ruchowa, przeciążenie pleców ciężkimi tornistrami, złe nawyki higieniczne i żywieniowe. Najbardziej zagrożone są dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz dojrzewania.

Warto już dziś zainwestować w zdrowie młodych ludzi, by potwierdzić znane powiedzenie: „Lepiej zapobiegać niż leczyć”
Wbrew pozorom wada postawy to nie tylko nienaturalne skrzywienia kręgosłupa. Jeżeli dziecko ma chore biodra, kolana lub stopy, wówczas chodzenie, stanie, bieganie, a nawet siedzenie może sprawiać mu ból. Żeby ten ból zmniejszyć – ustawia ono swoje ciało nienaturalnie (czyli niesymetrycznie). Jeśli robi to stale, wówczas cały szkielet się deformuje. Pojawia się np. garb, “kurza” klatka piersiowa, brzuch zostaje wypchnięty do przodu. Takie wady postawy to nie problem estetyczny. Dziecko z dużą wadą ma kłopoty z oddychaniem, szybciej się męczy, często miewa bóle głowy, utyka. Podczas zabaw nie nadąża za zdrowymi rówieśnikami. Bywa przez nich odtrącane, a to powód do stresu, a nawet depresji.
 
W activEK – Centrum Zdrowego Człowieka w Gdyni prowadzimy zajęcia dla dzieci z wadami postawy, skoliozami, z wadami kończyn dolnych (koślawość, szpotawość), z przykurczami, nadwagą, problemami z koordynacją ruchową, równowagą ciała i obniżonym napięciem mięśniowym. Uczestnikami zajęć są dzieci i młodzież w każdym wieku. Zajęcia odbywają się indywidualnie.

Podstawowe ćwiczenia to:

  • ćwiczenia oddechowe – plecy okrągłe, skoliozy
  • ćwiczenia mięśni grzbietu i pośladków – plecy okrągłe, odstające łopatki
  • ćwiczenia mięśni brzucha – lordoza, hiperlordoza
  • ćwiczenia korygujące ustawienie miednicy – lordoza, hiperlordoza
  • ćwiczenia antygrawitacyjne, czynne prostowanie i rozciąganie kręgosłupa – skoliozy, plecy okrągłe, hiperlordoza, odstające łopatki
  • ćwiczenia mięśni stopy – płaskostopia
logosactivek.png

Oferta

opinie-trojmiasto-png.png

Kontakt

activEK – Centrum Zdrowego Człowieka
81-584 Gdynia - Mały Kack
ul. Olgierda 125a/2 (I  piętro)

tel. kom. +48 501 546 150
e-mail: ek@acivek.pl

Fizjoterapia uroginekologiczna
tel. +48 506 134 266

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Copyright © 2024 ACTIVEK – CENTRUM ZDROWEGO CZŁOWIEKA.